Podejdź do sprawy profesjonalnie - zabezpieczenie złącza 0
Podejdź do sprawy profesjonalnie - zabezpieczenie złącza

Profesjonalny warsztat czy producent (maszyn, jachtów itp) korzysta z różnego rodzaju izolatorów, osłon klem czy kapturków. Wówczas możemy powiedzieć, że nie tylko wykonaliśmy czy naprawiliśmy instalację ale także zrobiliśmy wszystko, by zapewnić bezpieczne połączenie elektryczne w pojeździe czy maszynie.

Gdy założysz końcówkę oczkową z zakutym kablem na przyłącze alternatora czy rozrusznika, pomyśl również o tym, jak to zrobić, by na możliwie najdłuższy czas zabezpieczyć ten delikatny element przed brudem, awarią czy ponowną naprawą.

Załóż osłony klem zarówno na biegun dodatni jak i ujemny, by zabezpieczyć to miejsce nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, ale również przed zwarciem przy nieuważnym zetknięciu.

Dobrze wiesz, że jest bardzo wiele rodzajów klem: różnią się materiałem, z którego są wykonane, przeznaczeniem (inne są do samochodów osobowych, inne do maszyn o dużym prądzie rozruchu itp.) ale też kształtem. Do każdego typu można dobrać odpowiedni rodzaj osłony. W naszej ofercie znajdziesz najwięcej możliwych odmian w jednym miejscu.

Niektóre są wykonane z elastycznej gumy czy PVC, inne z twardszego materiału, przypominającego plastik. Są węższe, szersze, niższe, wyższe, na kabel o mniejszym lub większym przekroju. A wszystko po to, by móc idealnie dopasować osłonę i zabezpieczyć klemę w swoim pojeździe.

Odrobinę prostsza jest sprawa w przypadku osłon przyłącza kabla alternatora: wówczas nie zawracamy sobie głowy kształtem kapturka, gdyż wystarczy znać rozmiar śruby oraz średnicę wyprowadzanego kabla. Kształt pozostaje niezmienny.

Stale poszerzamy ofertę o nowe osłony, w oparciu o własne doświadczenie warsztatowe oraz w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Jeżeli pośród wielu oferowanych przez nas osłon nie ma tej, której szukasz, prześlij nam zdjęcie na maila. Znajdziemy!

Komentarze do wpisu (0)

Paczkomat czy kurier? Dla zamówień powyżej 100zł darmowa dostawa InPostem!
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 100,00 zł.
do góry

El-traktor ul. 1 Maja 86b, 47-480 Pietrowice Wielkie | tel.: 728 316 156, 602485286, e-mail: biuro@el-traktor.pl

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl